Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Mustafa ŞAHİN

1969’da Elbistan Sevdilli Dengolar mezrasında doğdu. İşletme mezunudur.  İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümününe de devam etmektedir. Tekstille uğraşmaktadır. Evli 2 çocuk babasıdır. Birçok STK'da görev almaktadır.

Doğan DOĞAN

1955’de Çerkezuşağı köyünde doğdu.İlk ve Orta Öğretimini Elbistan’da okudu.Liseyi İstanbul’da bitirdikten sonra,Marmara Üniversitesi Matematik bölümünden mezun oldu.Sosyal Demokrat Vakfı’nında kurucu üyesidir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mehmet AKPINAR

1950 yılında Malatya Akçadağ ilçesinin Kepez köyünde doğmuştur. İlk ve Orta Öğrenimini Malatya’da bitirdikten sonra 1971 yılında İstanbul İktisadi İlimler Akademisine girmiştir. 1985 yılına kadar bir firmada muhasebeci olarak çalıştıktan sonra mali müşavirlik bürosunu açmıştır.Halen mesleğine devam etmektedir. 1999 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş olup halen bu görevine devam etmektedir.

Kemal ÇELİK

Akçadağ köyü, Şamolar mezrası  doğumludur.İlk öğrenimini Akçadağ'da, orta ve lise öğrenimini Gaziantep'te okumuştur.Emeklidir. 2 çocuk babasıdır.

Bülent ÖZBEK

1975 Sevdilli köyü Gölpınar mezrası doğumlu.İlk,orta ve lise öğrenimini İstanbul’da okumuştur.Tekstil ve Enerji sektörde çalışmaktadır.Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kalender SEVER

1972 yılında Elbistan Dervişçimli köyü doğumludur. İlköğretim mezunu olup, 1990 yılından beri ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Evren AKSOY

1980 yılında Hatay-Antakya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimimi orada tamamlamıştır. Vakfımızdan aldığı bursla 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2006 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu hukuk bürosunda avukatlık yapmaktadır. Evli 2 çocuk babasıdır.

Caner ŞAHİN

1988 Mersin doğumludur. Aslen Akçadağ Küreciklidir. Lise eğitimini Mersin’de tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisat bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Aynı okulda İktisat Politikası yüksek lisansına devam etmektedir. 2011 yılında kurucusu olduğu şirkette yönetici/ortak olarak çalışmaya devam ediyor. Evli ve bir kız çocuğu ve bir erkek çocuğu babasıdır.

Kerem Ali DÖĞÜŞ

Elbistan Sevdilli köyü 1972 doğumlu, Sevdilli ilköğretim okulu mezunu, tekstil sektöründe faaliyet gösterdi. Evli 3 çocuk babasıdır.

Ercüment SİNEMİLLİOĞLU

1960 yılında Elbistan Kantarma köyünde doğdu. İlkokulu Kantarma’da, ortaokul ve liseyi Elbistan’da bitirdi. Lisans eğitimimi 1989 yılında H.Ü. Fen Fakültesi İstatistik bölümünü bitirerek tamamladı.1990 Ağustos ayında zorunlu askerliği kısa dönem olarak tamamladıktan sonra iş hayatına başladı. Önce Piar Araştırma şirketinde kısa bir çalışma sürecinden sonra, önceki adı Zet Piyasa Araştırma olan ve sonradan Nielsen Araştırma olarak değişen firmada 30 yıl Bilgi İşlem Müdürü olarak çalıştı. 2021 yılında emekli oldu.

Zeynep ÖZBEK

1970 Elbistan Kahramanmaraş'ta doğdu. 1988'de Cağaloğlu Anadolu Lisesinden mezun oldu. 1994'te Marmara Üniversitesi Eczacılık bölümünü bitirerek tamamladı. 30 yıllık meslek hayatından sonra İstanbul Üniversitesi Cam Seramik bölümü bitirdi. Şu an hala sağlık sektöründe hizmet vermektedir.

Sait AKKUŞ

1962 Elbistan yalak doğumlu. İlk/Orta/Lise ve Üniversite eğitimini İstanbul'da okudu. Teknik hırdavat ve iş güvenliği ile ilgili çalışmaktadır. Evli 2 çocuk babasıdır.

İbrahim TÜRK

1959 Elbistan doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Elbistan'da, lise öğrenimi İzmir’de tamamladı. 1982’de Elbistan’da esnaflığa başladı, halen Elbistan ve İstanbul’da kuyumculuk sektöründe  iş yapmaktadır. Evli 2 çocuk babasıdır.

İmam ŞAHİN

1970 Elbistan, Alxas aşiretinin Yazıtopallı köyünde doğdu. Uzun yıllardır Fransa’da yaşıyor. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. Uluslararası gıda işiyle uğraşıyor. Birçok STK’de çalışmalarında yer alıyor.

Hüseyin Baran DEMİR

1984 İstanbul doğumlu aslen Elbistan Yoğunsöğütlüdür. Tekstil ve Kimya sektörüyle uğraşmaktadır. Evli 3 çocuk babasıdır. Birçok STK'da çalışmalarında yer almaktadır.

Kahraman HAYTA

1965 yılında Akçadağ/ Malatya'da doğdu. İlk/orta/lise eğitimimi Malatya'da tamamladı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi/İktisat bölümünü bitirdi. 22 yıl Yapı Kredi Bankasında yönetici pozisyonu olan şube müdürlüğü ve bölge müdürlüğü görevi olmak üzere toplam 31 yıl çalıştı ve emekli oldu. Kendisine ait bir sigorta şirketi, %50 ortağı olduğum meyve üreten bir tarım şirketi ve 48 ortaklı inşaat sektöründe olan bir Kooperatifin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor. Mali müşavirlik, konkordato komiserliği ve  uzman bilirkişilik yetki belgelerine sahip. Silivri/İstanbul'da yaşıyor, evli ve 1 oğlu var.

Gül ÇİÇEK

1977 Malatya doğumlu, lise mezunudur. Evli ve 2 çocuk annesi. Emlak müşavirliği yapmaktadır. 2019 yılında yönetim kurulunda görev almaya başladı.

AK-EL | Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı

Türkiye genelinde hizmet veren AK-EL | Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfına ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

AK-EL Vakfı

Merkez Mh. Atatürk Cad.Arif SamiToker Sk. No:2 Yenibosna
Bahçelievler / istanbul

©2020 akelvakfi.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. Adlive