2023-2024 ÖĞRETİM YILI İÇİN ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURULARI 1 EYLÜL-30 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA KABUL EDİLECEKTİR.

Vakfımız tarafından Akçadağ ve Elbistanlı Üniversite öğrencilerinin (4 yıllık lisans)burs başvuruları 2023-2024 öğretim yılı için 1 EYLÜL – 30 EYLÜL tarihleri arasında yapılabilirsiniz. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kimlere Öğrenim Kredisi Verilmez
* Akçadağ ve Elbistanlı olmayanlara
* İlköğretim, lise okuyanlara
* Açıköğretim fakültesi okuyanlara
* Yüksek lisans öğrencilerine
* Yurt dışı üniversitelerde okuyanlara
* Aynı aileden 2. kişiye
* İki yıllıklara
* Sınıfta kalanlara ve sınıf tekrarı yapanlara
* Özel üniversite okuyanlara (%100 Burslu öğrenci hariç)

Öğrenim Kredisi Kayıt Formu

Bilgilerinizi Giriniz!

(Not: Öğrencinin annesi veya babasından birinin Akçadağ ve Elbistanlı olması gereklidir. Aksi durumda başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.)

Kayıt için Gerekli Evraklar

* Nüfus cüzdanı fotokopisi
* Yeni öğrenci belgesi’nin aslı
* Öğrenim Kredisi İstek Formu (İstek formunda 2 kişi referans gösterilecektir, yöremiz insanlarımızdan olması gereklidir.)
* Transkript’in aslı (ara sınıflar için)
* Ösym yerleştirme sınav belgesi
* İş Bankası hesabı (öğrencinin kendi İş Bankası hesabı olması gereklidir. Başka bankalar kabul edilmeyecektir.)
Belgelerinizi hazırladıktan sonra mail adresimize mail atabilir ya da aşağıdaki vakıf adresimize kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Belgelerinizi gönderdikten sonra mutlaka telefon edip teyit alınız. Aksi durumda gönderdiğiniz belgelerden sorumlu değiliz. Yenibosna Merkez Mah. Atatürk Cad. Arif Sami Toker Sok. No:2 Kat:3 Bahçelievler/İstanbul
Kayıt Yenilemek için Gerekli Evraklar
(Geçen Yıl Öğrenim Kredisi Alan Öğrenciler İçin)
* Öğrenci Belgesinin Aslı
* TRANSKRİPT belgesi
Belgelerinizi hazırladıktan sonra mail adresimize mail atabilir ya da aşağıdaki vakıf adresimize kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Belgelerinizi gönderdikten sonra mutlaka telefon edip teyit alınız. Aksi durumda gönderdiğiniz belgelerden sorumlu değiliz. Ak-El Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı Yenibosna Merkez Mah. Atatürk Cad. Arif Sami Toker Sok. No:2 Kat:3 Bahçelievler/İstanbul
Yeni Öğrenim Kredisi Yönetmeliği, Taahhütname ve Kefaletname (Lütfen Okuyunuz!)

Yönetim Kurulu’nca tespit edilen öğrenim kredisi verilecek öğrenci sayısı Kasım ayı içinde vakıf merkezinde ve vakıf web sayfasında duyurulur. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin öğrenim kredisi alabilmeleri için en az bir kefil ile birlikte taahhütname ve kefaletname ek belgesini imzalayıp, kefil olacak kişinin kimlik fotokobisinin üzerine kefil el yazısı ile (ekte imzalamış bulunduğum Ak-El Vakfı burs taahhütnamesindeki imza tarafıma ait olup ilgili taahhütnameyi kimsenin baskısı olmaksızın kendi özgür irademle imzaladığımı gayrıkabilirucu olarak kabul ve taahhüt ederim.) yazarak imzalayıp taahhütname ile birlikte en geç 5 Kasım tarihine kadar vakıf merkezine ulaştırmaları gerekmektedir.


Taahhütname ve Kefaletname

Öğrenim Kredisi Yönetmeliği

AK-EL | Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı

Türkiye genelinde hizmet veren AK-EL | Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfına ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

AK-EL Vakfı

Merkez Mh. Atatürk Cad.Arif SamiToker Sk. No:2 Yenibosna
Bahçelievler / istanbul

©2020 akelvakfi.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. Adlive